Alergia?

Czyli zdrowie Twojego beagla: wszystko na temat chorób, problemów zdrowotnych, alergii, szczepień ...
Ania_90
Posty: 7
Rejestracja: 26 mar 2019, 16:14

Alergia?

Post autor: Ania_90 » 26 mar 2019, 16:30

Od miesiąca jestem posiadaczką cudnej, prawie pięciomiesięcznej Figi - suni beagle. Od jakiegoś czasu pojawił się jednak problem. Młoda ma strasznie czerwone uszy w środku i zaczerwienione oczy. Uszy drapie (jedno rozdrapała do krwi). Byliśmy u weterynarza - stwierdził, że to alergia pokarmowa, kazał kupić inną karmę (coś od versele laga), gdzie Figa wcześniej jadła Royala na zmianę z Eminentem (tak jak w hodowli). Fakt, dostała kilka przysmaków pedigree (za co zresztą dostałam straszną burę od weta), ale nie było tego jakoś dużo, jakieś ciasteczka i dentastix. Lekarz zalecił trzy razy dziennie zakrapiać jej oczy i raz dziennie uszy kroplami dicortineff. Robię to od soboty, ale poprawy brak. Drodzy forumowicze, może macie jakieś pomysły, cóż to może być. Widać, że ją to swędzi i się bidula męczy, a ja nie wiem jak jej pomóc. Odrobaczana była advocatem w okolicach 20 lutego.

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Alergia?

Post autor: Łatka » 26 mar 2019, 18:42

Wycofaj kupne karmy. Spróbuj po kolei wykluczać ewentualne alergeny. Przychodzi mi do głowy w pierwszej linii kurczak, na którym bazuje większość karm przemysłowych. Ale mogą alergizować też i zboża. nawet ryż. Spróbuj dać jej np. wołowinę z ziemniakami. Jak wpadniesz na "czynnik X" (co może być dość trudne) - wróćcie do karm bez tego iksa w składzie.
Swoją drogą - Royal nieweterynaryjny (czyli kupiony w sklepie) jest taki sobie.
Jeszcze jedno - nie dostała obroży przeciwpchelnej?
Obrazek

Obrazek

Ania_90
Posty: 7
Rejestracja: 26 mar 2019, 16:14

Re: Alergia?

Post autor: Ania_90 » 26 mar 2019, 18:59

Dostała obrożę, ale wet stwierdził, że to nie od tego, bo drapałaby się przy szyi najbardziej.

Awatar użytkownika
Bigos
Posty: 78
Rejestracja: 27 lut 2017, 19:05
Lokalizacja: Siedlce/ okolice Piaseczna

Re: Alergia?

Post autor: Bigos » 28 mar 2019, 10:39

Można także zrobić badania krwi na alergie. Trochę kosztowne, ale nie kosztem psa, czyli zmiany karmy w ciemno

Rock_Star
Posty: 1466
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:13

Re: Alergia?

Post autor: Rock_Star » 28 mar 2019, 13:22

Labradorkę teściowej Foresto mocno uczuliło. Dostała zmian na szyi, uszy też ogień. Od ubiegłego roku używamy u niej Kiltixa i jest OK. Co do karm, faktycznie najbardziej uczula kurczak, ale także wszelkiego rodzaju dodatki. U nas od pewnego czasu zagościła Wiejska Zagroda a z niej karma indyk z jagnięciną. I mimo stwierdzonej alergii na trawy u Zarii na razie jest spokój.. na dodatek nawet mój niejadek - Reksio chętnie ją zjada. Zobaczymy, jak będzie dalej, podajemy ją dopiero jakieś 10 dni.

Ania_90
Posty: 7
Rejestracja: 26 mar 2019, 16:14

Re: Alergia?

Post autor: Ania_90 » 28 mar 2019, 20:42

Bigos pisze:
28 mar 2019, 10:39
Można także zrobić badania krwi na alergie. Trochę kosztowne, ale nie kosztem psa, czyli zmiany karmy w ciemno


Zasugerowałam to lekarzowi, stwierdził że jest za mała na testy.

Ania_90
Posty: 7
Rejestracja: 26 mar 2019, 16:14

Re: Alergia?

Post autor: Ania_90 » 28 mar 2019, 20:44

Zdjęłam jej obrożę, wydaje mi się, że jest poprawa. Nie odstawiliśmy jednak kropli, bo oczy nadal czerwone, ale w uszach powoli schodzi, czerwone plamy są mniejsze zdecydowanie :) Jestem ucieszona nawet z małej poprawy, bo drapie się też jakby rzadziej. Dziękuję serdecznie za wszystkie rady!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości