KAJA teraz LUNA w cudownym DS / BwP

Sprawy zamknięte, psy w nowych domach. Przeczytaj jak zakończyły się adopcje, akcje pomocowe, sprawy zaginionych psów.
Awatar użytkownika
Basieńka
Posty: 4457
Rejestracja: 23 lut 2017, 19:47

KAJA teraz LUNA w cudownym DS / BwP

Post autor: Basieńka » 07 wrz 2020, 11:54

W sobotę pod naszą opiekę trafiła Kaja.
Kaja została znaleziona przy autostradzie w okolicy Dębicy na podkarpaciu. Została zabezpieczona przez patrol autostrady i odwieziona do Schroniska dla Zwierząt. Od razu było widać, że ma ogromny problem z poruszaniem, tylne łapki odmawiały jej posłuszeństwa. W schronisku Kaję zbadał lekarz, miała zrobione zdjęcia RTG, okazało się, że ma zerwane więzadła w obu tylnych łapkach...
Nie wiadomo, jak i kiedy się to stało, ale jedną z koncepcji jest wyrzucenie z samochodu...
Kaja niedawno musiała mieć szczenięta, w sutkach ma jeszcze resztki pokarmu.

Odliczaliśmy czas do końca przymusowej kwarantanny, i wreszcie w sobotę mogliśmy zabrać Kaję pod nasze skrzydła. Za pomoc w transporcie ogromne podziękowania składamy Arturowi i Ani

Dziś Kaja odwiedzi zaprzyjaźniony gabinet weterynaryjny, będzie miała zrobione zdjęcia RTG i przejdzie ogólny przegląd, oraz zapadnie decyzja jak szybko możemy zacząć działać z łapkami Kai.
Kaja jest cudowną, pozytywną, grzeczną i wyjątkową sunią, będziemy robić wszystko co w naszej mocy, aby mogła zacząć cieszyć się beaglowym życiem u boku kochającego Państwa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Angelika
Posty: 5
Rejestracja: 06 wrz 2020, 20:32

Re: KAJA w trakcie diagnostyki i leczenia / BwP

Post autor: Angelika » 07 wrz 2020, 19:09

Trzymam kciuki za Kaję. Beagle to najukochańsze pieski na świecie, wdzięczne za każdy gest i spojrzenie. Ja straciłam moje szczęście. Nigdy moje życie nie będzie takie jak kiedyś.
Trzymaj się Kajuniu będę tu zaglądać z nadzieja ze wyzdrowiejesz.

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: KAJA w trakcie diagnostyki i leczenia / BwP

Post autor: Łatka » 08 wrz 2020, 17:26

Jaka cudna bidulka!
Gdyby nie krótsza strzałka i trochę inny pyszczek, mogłaby być klonem Luteńki. I też urwane ścięgna...
Wierzę, że po ponurym początku życia czeka ja dobra przyszłość. Taką młoda sunie na pewno da się całkowicie usprawnić - choć na moje oko w kontekście zabiegów ortopedycznych dobrze by zrobiło zrzucenie trochę ciałka.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Basieńka
Posty: 4457
Rejestracja: 23 lut 2017, 19:47

Re: KAJA w trakcie diagnostyki i leczenia / BwP

Post autor: Basieńka » 09 wrz 2020, 09:04

Kaja wczoraj spędziła dzień w lecznicy, miała RTG, USG, badania krwi.

Wyniki RTG i USG przedstawiamy poniżej, czekamy na wyniki badania krwi. Potwierdziły się zerwane więzadła w obu łapach, do tego Kaja ma złamaną kość kulszową i zwyrodnienia stawów biodrowych.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Być może już w piątek, albo na początku przyszłego tygodnia Kaja będzie miała zabieg rekonstrukcji więzadła krzyżowego metodą zewnątrztorebkową, oraz wstrzykniętą płynną endoprotezę. W pierwszej kolejności łapka lewa.

pricess_malinka
Posty: 106
Rejestracja: 13 sie 2019, 13:29

Re: KAJA w trakcie diagnostyki i leczenia / BwP

Post autor: pricess_malinka » 09 wrz 2020, 18:15

Bidulka, trzymam kciuki zeby sunia szybko wyzdrowiala i znalazla kochajacy domek

Awatar użytkownika
Basieńka
Posty: 4457
Rejestracja: 23 lut 2017, 19:47

Re: KAJA w trakcie diagnostyki i leczenia / BwP

Post autor: Basieńka » 10 wrz 2020, 15:24

Otrzymaliśmy wyniki badania krwi


Obrazek

Awatar użytkownika
Basieńka
Posty: 4457
Rejestracja: 23 lut 2017, 19:47

Re: KAJA w trakcie diagnostyki i leczenia / BwP

Post autor: Basieńka » 12 wrz 2020, 13:14

W dniu wczorajszym Kaja przeszła zabieg rekonstrukcji zerwanych więzadeł w obu łapkach, dodatkowo w staw biodrowy i oba stawy kolanowe miała podaną wiskoprotezę HapppyVisc
Wszystko pięknie się udało :)

Kaja jest niesamowicie dzielną dziewczynką, dziś już stawia pierwsze kroki.
Przez najbliższe dwa tygodnie musi być klatkowana, spacerki tylko na załatwienie potrzeb.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

https://youtu.be/mqvzuEdcwFk

Angelika
Posty: 5
Rejestracja: 06 wrz 2020, 20:32

Re: KAJA w trakcie diagnostyki i leczenia / BwP

Post autor: Angelika » 12 wrz 2020, 17:22

Duza ulga ze zabieg się udał. Sunia bardzo dzielna.
Nadal trzymam kciuki i będę wspierać najlepiej jak potrafię.


ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 18 gości