CIRI odebrana z pseudo ma super domek :) / BwP

Sprawy zamknięte, psy w nowych domach. Przeczytaj jak zakończyły się adopcje, akcje pomocowe, sprawy zaginionych psów.
Mamii
Posty: 66
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:42

Re: CIRI odebrana z pseudo ma super domek :) / BwP

Post autor: Mamii » 14 kwie 2017, 22:25

Dziś mija pół roku odkąd Ciri jest z nami ;)
Łobuziak otwiera się powolutku. Zaczyna zauważać, że nie każdy człowiek chce zrobić krzywdę, ale ten człowiek też musi odpowiednio się zachowywać. Nie życzy sobie wyciągania do Niej rąk, mówienia czy patrzenia w oczy. Niestety beaglowy pyszczek aż się prosi o głaskanie i mizianie, ale Ciri - oooj nie. Relacja musi nabrać bardziej poufnego charakteru ;)
Inne psy.... eeech, tu postęp jest maleńki.... No nie lubi i koniec. Pies, który się Nią nie interesuje, jeszcze może być. Ale nie znaczy że nie obszczeka i nie obwarczy... Kilka zajęć z behawiorystką poświęciliśmy głównie na psie znajomości. Raz - z wielgachnym Berneńczykiem - radosnym szczeniakiem, który bardzo chciał się zaprzyjaźnić, ale za każdym razem był upominany głosowo. Chłopak nie odpuszczał, a Ciri pod koniec lekcji już nawet postanowiła się nie jeżyć. Ale nie mogła się nadziwić, że chłopak taki nieugięty.... Chociaż tyle ;) 2 lekcje spędziliśmy z cudowną Goldenką, niesamowicie cierpliwą i wyrozumiałą sunią. Było bardziej niż poprawnie ;)
W ocenie Behawiorystki Ciri jest "wyluzowana jak Gepard Chester" ;) To podsumowanie po siódmym spotkaniu, w porównaniu do pierwszego.
Zdrowotnie nieco nas ostatnio przestraszyła, musieliśmy zrobić echo serduszka, ale na szczęście jest wszystko ok.

Awatar użytkownika
Ania-Bono
Posty: 3862
Rejestracja: 23 lut 2017, 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: CIRI odebrana z pseudo ma super domek :) / BwP

Post autor: Ania-Bono » 15 kwie 2017, 08:56

Ciri robi postępy - to najważniejsze ... małymi kroczkami, ale są .... mam nadzieję, że za pół roku w pierwszą rocznicę Waszej przygody Ciri będzie jeszcze bardziej otwarta :)
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 40 98 50

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: CIRI odebrana z pseudo ma super domek :) / BwP

Post autor: Łatka » 15 kwie 2017, 12:13

Pół roku to długo - i bardzo krótko.
Pamięć ciemnych doświadczeń potrafi tkwić bardzo głęboko - i wyjść w nieprzewidzianych okolicznościach.
A i charakter, temperament grają wielką rolę.
To ogólniki, lecz pisząc mam przed oczami moje psy - i ich bardzo konkretne zachowania.
Ciri nie musi być sunią typu "kocham cały świat od pierwszego wejrzenia". Was kocha z pewnością. A reszta...
Kroczek za kroczkiem w dobra stronę.
Obrazek

Obrazek

Mamii
Posty: 66
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:42

Re: CIRI odebrana z pseudo ma super domek :) / BwP

Post autor: Mamii » 02 lis 2017, 09:45

Nie wiadomo kiedy minął ROK ;) Mamy za sobą wspólne wakacje i przeprowadzkę.
Ciriśka przekształciła się w piecucha i śpiocha. Ożywia się, kiedy tylko zadzwoni rano mój budzik (nie ma opcji drzemki, oj nie...) - trzeba nakarmić pieseła bo jeszcze zemdleje. O dziwo tylko mój budzik tak na Nią działa (może muszę zmienić dzwonek ;)). Polubiła mizianie, ale nadal na Jej warunkach. Podstawia się tak śmiesznie, tak niby że przypadkiem, no jak już chcesz to pomiziaj, ale nie przestawaj ;)
Psy na spacerach to nadal temat rzeka. Chociaż w naszym nowym miejscu jest więcej psiaków, może uda się nawiązać jakąś bliższą znajomość... Ostatnio miałyśmy spotkanie "trafiła kosa na kamień" i Ciri była niezmiernie zdziwiona. Bo przecież to Ona jest tą, która straszy, a tu taka niespodzianka...
Martwi mnie niestety narośl na sutku Cirinki. Przy każdej wizycie u weta słyszałam, że jest ok, nawet na szczepieniu jakieś 3 tygodnie temu. Jednak w ciągu ostatnich 2 tygodni dziadostwo rozrosło się brzydko :( Dziś idziemy jeszcze do innego weta :( Trzymacie proszę kciuki :*

Awatar użytkownika
Ania-Bono
Posty: 3862
Rejestracja: 23 lut 2017, 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: CIRI odebrana z pseudo ma super domek :) / BwP

Post autor: Ania-Bono » 02 lis 2017, 09:53

Mamii pisze:
02 lis 2017, 09:45
Ożywia się, kiedy tylko zadzwoni rano mój budzik (nie ma opcji drzemki, oj nie...) - trzeba nakarmić pieseła bo jeszcze zemdleje.


u nas jest to samo ...

Trzymam mocno kciuki za Ciri!!! będzie dobrze!
Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie tel. 501 40 98 50

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: CIRI odebrana z pseudo ma super domek :) / BwP

Post autor: Łatka » 02 lis 2017, 10:46

Gratulacje z powodu rocznicy!
Myślę, że jeśli narośl się powiększa, nie ma na co czekać - radykalny zabieg, i to szybko.
Ale ja jestem przewrażliwiona na okoliczność wszelkich "narośli".
A gdzie choć jedno, okolicznościowe zdjęcie?
Obrazek

Obrazek

Mamii
Posty: 66
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:42

Re: CIRI odebrana z pseudo ma super domek :) / BwP

Post autor: Mamii » 02 lis 2017, 11:34

Łatka pisze:
02 lis 2017, 10:46
A gdzie choć jedno, okolicznościowe zdjęcie?


Zdjęcie, ok, ok, mamy tego sporo ;) Wieczorkiem uzupełnię ;)

Mamii
Posty: 66
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:42

Re: CIRI odebrana z pseudo ma super domek :) / BwP

Post autor: Mamii » 02 lis 2017, 21:00

Obrazek

Mamii
Posty: 66
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:42

Re: CIRI odebrana z pseudo ma super domek :) / BwP

Post autor: Mamii » 02 lis 2017, 21:03

Obrazek
Obrazek

Mamii
Posty: 66
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:42

Re: CIRI odebrana z pseudo ma super domek :) / BwP

Post autor: Mamii » 02 lis 2017, 21:05

Obrazek
...troszkę wakacji ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 22 gości